egzaminy

Na 09.09.2014 r. wyznaczono termin egzaminów dla kandydatów do klasy okręgowej, sędziów klasy A oraz grupy perspektywicznej. Natomiast egzamin dla klasy B i C odbędzie się 16.09.2014 r.

Program egzaminów ukaże się w terminie późniejszym!

20.08.2014 r. (środa)

Kl. okręg. jun. i trampk. – g. 15:00 i 17:00

Święcany – Kołaczyce                     Kolbusz, Majewski, Dykas J.

Skołyszyn – Izdebki                         Aleksander, Kozioł, Witkoś

Kl. „C” sen. – g. 16:30

Świerzowa – Szczepańcowa                 Sokołowski, Jurczyk, Kudłata


23.08.2014 r. (sobota)

Kl. okręg. jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Kołaczyce – Skołyszyn                    Dykas K., Kozioł, Dykas J.

Kl. „A” jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Sobniów – Zarzecze                          Rak Krz., Kardaś

Brzyska – Bieździedza                      Tyrcha, Podgórski

Dębowiec – Łężyny                           Kolbusz, Kudłata

Kl. „B” jun. – g. 16:00

Lubla – Łubienko                               Kolbusz

Błażkowa – Chorkówka                     Tyrcha

Mrukowa – Suchodół                         Sokołowski – Samoklęski

Klasa trampk. – g. 16:00

Nowy Żm. – Osobnica                        Witkoś

Osiek Jasiel. – Moderówka                 Szczepanik D.


24.08.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen. – g. 16:30

Sieniawa – Bezmiechowa                   Kosiek, Kolbusz, Adamczyk – g. 15:00

Kołaczyce – Zręcin                             Dykas K., Majewski, Witkoś – g. 16:00

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Brzyska – Łubienko                            Majewski, Witkoś, Dykas K.

Dębowiec – Hankówka                       Szczepanik D., Dykas J., Szczepanik A. – g. 13:00

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Wrocanka – Pustyny                             Adamczyk, Kolbusz, Kosiek – g. 11:00

Brzezówka – Szebnie                           Sokołowski, Rak Krz., Malisz

Łubno Szl. – Chlebna                           Kozioł, Byczek, Kudłata

Draganowa – Krempna                         Tyrcha, Rak K., Piskosz


27.08.2014 r. (środa)

Podk. Liga trampk. starsz. i młodsz. – g. 11:00 i 13:00

Czarni Jasło – Siarka                              Aleksander, Kozioł, Kardaś – ul. Śniadeckich

szkolenie

W dniu 22.08.2014 r. Zespół Szkół w Trzcinicy wynajął salę na imprezę zorganizowaną, w związku z czym wyjątkowo spotykamy się dzień wcześniej (czwartek). Drugie szkolenie poprowadzi Daniel Aleksander i Kamil Kozioł. Na szkoleniu zostanie omówiony artykuł XI – „Spalony” oraz inne sprawy bieżące jasielskiej grupy sędziów.

Przypominam, że obecność na szkoleniach jest obowiązkowa.

Miejsce szkolenia – Zespół Szkół w Trzcinicy, zaczynamy o godzinie 18:00.

17.08.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen. – g. 16:30

Nienaszów – Moderówka              Kolbusz, Adamczyk, Kosiek

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Błażkowa – Dębowiec                   Witkoś, Byczek, Tyrcha

Hankówka – Brzyska                     Sokołowski, Jurczyk, Świątkowski

Osobnica – Mrukowa                     Majewski, Szopa, Rak K.

Nowy Glinik – Święcany                Adamczyk, Kosiek, Kolbusz

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Szczepańcowa – Bóbrka                  Dykas J., Belczyk, Pham Van – g. 11:00

Krempna – Łubno Szl.                     Rak Krz., Szczepanik D., Malisz – g. 16.30 Kotań

Chlebna – Brzezówka                      Wierdak Tad., Piskosz, Kardaś

Niegłowice – Potok                          Szczepanik D., Rak Krz., Malisz – g. 11.00 ul. Sport


20.08.2014 r. (środa)

Podk. Liga trampk. starsz. i młodsz. – g. 11:00 i 13:00

Czarni Jasło – Stal Rz-w                   Dykas J., Szczepanik D., Rak K. – ul. Śniadeckich

Kl. okręg. jun. i trampk. – g. 15:00 i 17:00

Święcany – Kołaczyce                       Sokołowski, Kolbusz, Majewski

Skołyszyn – Izdebki                           Aleksander, Rak Krz., Byczek

15.08.2014 r. (piątek)

Kl. „B” sen.

Chorkówka – Jabłonka                    Rak Krz., Majewski, Szopa – g. 11:00

Jasionka – Iskrzynia                        Majewski, Rak Krz., Szopa – g. 15:00

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Wróblik Szl. – Grabownica              Kolbusz, Kozioł, Byczek – Milcza

Iwla – Węglówka                              Szczepanik D., Dykas J., Kardaś

Posada Górna – Równe                     Kosiek, Witkoś, Pham Van

Świerzowa – Szczepańcowa              Sokołowski, Jurczyk, Kudłata – g. 16:30

zebranie

Pierwsze szkolenie poprowadzi Daniel Aleksander i Mieczysław Sokołowski. Szkolenie będzie bardzo istotne, bo omówione zostaną zasady działania systemu EXTRANET, który wprowadzony został już we wszystkich klasach rozgrywkowych. Kolejne szkolenia prowadzić będą sędziowie klasy okręgowej i klasy A (pomagać im będą sędziowie z niższych klas). Na przygotowanie się do szkolenia będzie 2 tyg., więc myślę, że poziom szkoleń będzie na wysokim poziomie i grupa w Jaśle będzie mocnym punktem Kolegium Sędziów OZPN w Krośnie.

Przypominam, że obecność na szkoleniach jest obowiązkowa. Jeśli nie chcemy dojeżdżać na szkolenia do Krosna, to proszę o poważne podejście do uczestnictwa w szkoleniach, w końcu to tylko 2 dni w miesiącu.

Miejsce szkolenia – Zespół Szkół w Trzcinicy, zaczynamy o godzinie 18:00.

10.08.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen. – g. 16:30

Łężyny – OKS Krosno                Aleksander, Kolbusz, Byczek

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Dębowiec – Makowiska              Majewski, Szopa, Pham Van – g. 11:00

Niepla – Brzyska                         Szczepanik D., Kudłata, Jurczyk

Hankówka – Mrukowa                Kolbusz, Aleksander, Byczek

Osobnica – Święcany                  Sokołowski, Kardaś, Piskosz

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Niegłowice – Wojaszówka           Kozioł, Świątkowski – g. 11:00 ul. Sport.

Brzezówka – Krempna                 Dykas J., Malisz

Łubno Szlach. – Draganowa         Rak Krz., Tyrcha, Borek

Ze względu na częste zmiany proszę sprawdzać obsadę do piątku włącznie.

Informacja aktualna w ciągu całej rundy.

Nie zapominać o SMS do 15 minut po zakończeniu meczu – 799-599-498.

Wzór : K Klasa X [gospodarz-gość] [wynik końcowy] [sędzia zawodów]

Wypełnienie sprawozdania w systemie Extranet w ciągu 12 godzin od zakończenia meczu.

 

choragiew

Ostatnia płyta UEFA z klipami szkoleniowymi (RAP 2013:2) jest już dostępna w polskiej wersji językowej. To bardzo cenne źródło wiedzy dla każdego sędziego i obserwatora, choć na pewno przyda się również dziennikarzom i kibicom.


Każdemu klipowi, który można odtwarzać wiele razy, towarzyszą rozważania (kwestie, które sędzia powinien brać pod uwagę przy ocenie zdarzenia – przycisk „Considerations”) oraz wzorcowe odpowiedzi Komisji Sędziowskiej UEFA („Reasons”). Aktywuje się je kombinacją klawiszy „↓” i „J”.

Klipy pogrupowano w rozdziały „Ataki na zawodnika/piłkę”, „Konsekwentny pułap karania przewinień”, „Zarządzanie”, „Współpraca sędziów”, „Spalony”, „Analiza powagi przewinień”.

Można też zrobić sobie test: do 20 losowo wybranych przez komputer sytuacji meczowych trzeba podać sposób wznowienia gry (rzut wolny, wolny pośredni, karny, grać dalej) oraz karę indywidualną (żółta kartka, czerwona kartka, bez kartki).

Zapraszamy do nauki i… zabawy!

Żeby przejść do testów, kliknij TUTAJ

źródło: pzpn.pl

24.08.2013 r. (sobota)

Podk. liga młodzików st. i mł. – g. 11:00 i 12:30

Szóstka Jasło – AP Jasło                      Podgórski – ul. Sikorskiego

Kl. A jun. i tr. – g. 11:00 i 13:00

Bieździedza – Kołaczyce                        Jedziniak, Koszelnik

Dębowiec – Nienaszów                          Dykas K., Majewski

Łężyny – Brzyska                                     Dykas J., Byczek

Zarzecze – Sobniów                                 Tyrcha, Rak – g. 14:30 i 16:30 w Dębowcu


25.08.2013 r. (niedziela)

Kl. A sen. – g. 15:00

Korczyna – Głowienka                              Węgrzyn W., Dykas D., Podgórski

Kl. B sen. – g. 16:30

Dębowiec – Łubienko                                Dykas K., Jedziniak, Kozioł – g. 11:00

Czeluśnica – Osiek Jasielski                     Majewski, Tyrcha, Rak

Hankówka – Niepla                                    Sokołowski St., Witkoś, Szczepanik D.

Kl. C sen. – g. 13:00

Węglówka – Suchodół                                Dykas J., Kolbusz W., Klar

Szebnie – Chlebna Rak,                              Tyrcha, Majewski

Niegłowice – Tarnowiec                             Witkoś, Szczepanik D., Sokołowski St. – g. 11:00 ul. Sportowa


27.08.2013 r. (wtorek)

Podk. liga trampkarzy st. i mł. – g. 11:00 i 13:00

Czarni Jasło – Stal Mielec                           Dykas K., Kolbusz W., Byczek

Kl. okręgowa jun. i tr. – g. 14:00 i 16:00

Święcany – Skołyszyn                                   Dykas D., Węgrzyn W., Klar


28.08.2013 r. (środa)

Podk. liga młodzików st. i mł. – g. 11:00 i 12:30

AP Jasło – Stalowa Wola                               Dykas J. – ul. Śniadeckich

17.08.2013 r. (sobota)

Kl. okręgowa jun. i tr. – g. 11:00 i 13:00

Karpaty Krosno – Korczyna               Dykas D., Dykas K., Kolbusz W.


18.08.2013 r. (niedziela)

Kl. okręgowa sen. – g. 11:00

Bielowy – Radomyśl                             Dykas D., Dykas K., Rak

Kl. B sen. – g. 11:00

Osiek Jasielski – Dębowiec                    Tyrcha, Byczek

Łubienko – Mrukowa                             Witkoś, Koszelnik

Brzyska – Moderówka                            Dykas J. – g. 13:00

Kl. C sen. – g. 11:00

Warzyce – Krempna                                Majewski – g. 13:00

Chlebna – Brzezówka                              Kolbusz W.

Błażkowa – Potok                                     Sokołowski St. – g. 13:00

Łęki Strzyżowskie – Łubno Szlacheckie           Szczepanik D. – g. 13:00


21.08.2013 r. (środa)

Kl. okręgowa jun. i tr. – g. 15:00 i 17:00

Święcany – Ustrzyki Dolne         Dykas K., Majewski, Witkoś

Puchar Polski – g. 17:00

Osobnica – Kołaczyce                   Dykas D., Sokołowski St., Rak