Kategorie
Obsada 2014/15

Obsada 10 | 04/05.10.2014 r.

Uwaga: Przypomina się wszystkim arbitrom o obowiązku wypełniania sprawozdań wszystkich klas rozgrywkowych drużyn seniorskich i klasy Okręgowej juniorów i trampkarzy w systemie „Extranet”.

03.10.2014 r. (piątek)

Kl. młodz. – g. 15:00

Skołyszyn – Miejsce Piast.           Tyrcha

Święcany – Jedlicze                    Sokołowski

Brzyska – Dukla                       Dykas J,


04.10.2014 r. (sobota)

Podk. Liga młodz. starsz. i młodsz. – g. 11:00 i 12:30

Szóstka Jasło – AP Jasło                 Majewski, Kozioł – ul. Sport.

Kl. “A” jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Dębowiec – Zarzecze                  Dykas J., Mocek

Łężyny – Kobylany                Kolbusz, Piskorz

Szebnie – Brzyska                   Podgórski, Kudłata

Bieździedza – Sobniów                  Witkoś, Szczepanik A.

Kl. „B” trampk. – g. 15:00

Osiek Jasiel. – Ustrobna                  Szczepanik D.

Moderówka – Potok                                   Kozioł

Osobnica – Jasionka                   Tyrcha

Kl. Okręg. sen. – g. 16:00

Trześń – Czarna                     Dykas D., Aleksander, Dykas K.


05.10.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen.

Nienaszów – Zręcin                      Aleksander, Kosiek, Podgórski – g. 15:30

Osiek Jasiel. – Lubla                       Kolbusz, Dykas K., Kozioł – g. 11:00

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Błażkowa – Nowy Glinik           Dykas J., Kudłata, Piskorz

Kl. „C” sen. – g. 12:00

Suchodół – Iwla                         Kozioł, Dykas K., Kolbusz – g. 15:30 ul. Bursaki

Równe – Pustyny                  Podgórski, Kosiek, Aleksander

Łubno Szl. – Wojaszówka            Rak Krz., Tyrcha, Rak K.

Draganowa – Brzezówka              Witkoś, Pham Van, Majewski

Krempna – Łęki Strzyż.             Sokołowski, Szczepanik D., Buczyński Dam. – Kotań

Szebnie – Niegłowice              Dykas D., Mocek, Kardaś

Komunikat: Kolejny raz przypominam o sprawdzaniu obsady do piątku włącznie.

Kategorie
Szkolenia 2014

Szkolenie 03.10.2014 r.

3d-man-talking-to-group

W najbliższy piątek szkolenie poprowadzi Wojciech Kolbusz i Krzysztof Rak. Tematem szkolenia będzie Artykuł XII – „Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie”.

Przypominam, że obecność na szkoleniach jest obowiązkowa. Nieobecność nieusprawiedliwiona na dwóch kolejnych szkoleniach skutkuje nieobsadzaniem na co najmniej jeden weekend.

Miejsce szkolenia – Zespół Szkół w Trzcinicy, zaczynamy o godzinie 18:00.

Kategorie
Obsada 2014/15

Obsada 9 | 27/28.09.2014 r.

26.09.2014 r. (piątek)

Kl. młodz. – g. 15:00

Sobniów – Święcany              Pham Van


27.09.2014 r. (sobota)

Podk. Liga trampk. starsz. i młodsz. – g. 10:00 i 12:00

Czarni Jasło – Igloopol            Dykas K., Podgórski, Kłosowski – ul. Śniadeckich

Podk. Liga młodz. starsz. i młodsz. g. 11:00 i 12:30

Szóstka Jasło – Ekoball             Szczepanik D., Szczepanik A. – ul. Sport.

Kl. okręg. jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Kołaczyce – Rymanów               Dykas D., Aleksander, Piskorz

Skołyszyn – Karpaty                   Kosiek, Kolbusz, Kudłata – mecz przeniesiony na inny termin

Kl. „A” jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Zarzecze – Bieździedza               Dykas J., Mocek – Dębowiec

Sobniów – Szebnie                      Sokołowski, Rak K.

Brzyska – Łężyny                        Majewski, Kosiek

Kl. „B” jun. – g. 15:00

Błażkowa – Mrukowa                   Tyrcha


28.09.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen. – g. 15:30

Krościenko – Sieniawa                   Aleksander, Kosiek, Dykas D.

Lubla – Głowienka                         Węgrzyn W., Adamczyk, Podgórski

Kl. „B” sen. – g. 12:00

Nowy Glinik – Niepla                     Kolbusz,  Kudłata,  Buczyński Dam.

Święcany – Dębowiec                     Dykas K., Szczepanik D., Piskorz

Kl. „C” sen. – g. 12:00

Iwla – Szczepańcowa                      Majewski, Kardaś, Kłosowski

Posada Gór. – Wietrzno                   Dykas D., Kosiek, Aleksander

Niegłowice – Chlebna                     Sokołowski, Pham Van – g. 11:00 ul. Sport.

Potok – Krempna                             Dykas J., Szczepanik A., Mocek

Łęki Strzyż. – Draganowa                Podgórski, Adamczyk, Węgrzyn W.

Brzezówka – Łubno Szlach.             Tyrcha, Rak K.

Kategorie
Wszystko o sędziowaniu

Marcin Borski tłumaczy: Jaka kartka za faul taktyczny?

Marcin Borski

Kategorie
Wszystko o sędziowaniu

Marcin Borski tłumaczy: Większość karnych jest wykonywana niezgodnie z przepisami

Fotografia

Kategorie
Aktualności

Sprawozdania w systemie Extranet – braki lub błędy

Podkarpacki-ZPN

Sędziowie, umieszczamy komunikat Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego ZPN. Znajdują się tam przykłady błędów w sprawozdaniach lub ich całkowity brak w systemie extranet (sierpień – wrzesień). Prosimy zainteresowanych sędziów o zadrobienie zaległości i dokończenie procedur meczowych. Wobec „spóźnialskich” będą wyciągane konsekwencje!

Informacja dotycząca błędów, jakie pojawiły się w sprawozdaniach, które sędziowie powinni poprawić lub brakujących sprawozdaniach:

T–3
Przełęcz Dukla – Resovia 20.08 – Miłosz Krawczyk będąc uprawnionym nie został wpisany do sprawozdania (dostał żółtą kartkę).
Iskra Przysietnica – Resovia 27.08 Zawodnik Iskry Lusiusz Mateusz nie został wpisany do protokołu (otrzymał żółtą kartkę).
JKS Jarosław – Iskra Przysietnica 30.08 Zawodnik Iskry Lusiusz Mateusz nie został wpisany do protokołu

T-4
KS: Przełęcz Dukla – Resovia 20.08 brak sprawozdania w systemie
Pogoń Sokół Lubaczów – Iskra Przysietnica 20.08 brak składu gości (zawodnicy Iskry są już uprawnieni poprawnie)
Grunwald Padew Narodowa – Iskra Przysietnica 24.08 (zawodnicy Iskry są już uprawnieni poprawnie)
KS: Przełom Besko – Stal Gorzyce 27.08 brak sprawozdania w systemie.
Iskra Przysietnica – Resovia 27.08 brak poprawnie sporządzonego sprawozdania (zawodnicy Iskry są już uprawnieni poprawnie) .
JKS Jarosław – Iskra Przysietnica 30.08 brak poprawnie sporządzonego sprawozdania (zawodnicy Iskry są już uprawnieni poprawnie)

T-5
Karpaty Krosno – Błękitni Ropczyce 20.08
Czarni Jasło – Stal Rzeszów 20.08 – Jan Dykas
Sanok Ekoball – Igloopol Dębica 23.08

T-6
Karpaty Krosno – Soccer Ropczyce 20.08
Czarni Jasło – Stal Rzeszów 20.08 – Dariusz Szczepanik
Sanok Ekoball – Igloopol Dębica 23.08
Polonia Przemyśl – JKS Jarosław 23.08
Karpaty Krosno – Sokół Nisko 27.08

T-7 gr. 1
Ziomki Rzeszów – Resovia
T-7 gr. 2
Pogoń Leżajsk – Orzełek Przeworsk 20.08
T-7 gr. 3
Orzełki Brzozów – Karpaty Krosno 27.08
AP Jasło – Szóstka Jasło 31.08 – Jan Dykas
Karpaty Krosno – Sanok Ekoball 30.08
Orzełki Brzozów – AP Jasło 7.09

T-8 gr. 1
Stal Rzeszów – Igloopol 27.08
Ziomki Rzeszów – Resovia 7.09
T-8 gr. 2
AP Mielec – Orzełek Przeworsk 20.08
Orzełek Przeworsk – Siarka Tarnobrzeg 7.09

T-8 gr. 3
Orzełki Brzozów – Karpaty Krosno 27.08
AP Jasło – Szóstka Jasło 31.08 – Jan Dykas
Karpaty Krosno – Sanok Ekoball 30.08
Orzełki Brzozów – AP Jasło 7.09

Sędziowie mają obowiązek wprowadzić brakujące sprawozdania i poprawić błędy do wtorku (16.09) do godz. 12:00. Arbitrzy, którzy nie dopełnią formalności zostaną skierowani na Wydział Dyscypliny Podkarpackiego ZPN.

Piotr Pezdan
Przewodniczący Wydziału Gier
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Kategorie
Egzaminy

Egzamin 16.09.2014 r.

Przypominamy sędziom klasy B i C o jutrzejszej zbiórce na wyjazd do Krosna na egzaminy o godzinie 14:40 na parkingu obok stacji PKP Jasło ul. Metzgera 10b.

PROGRAM EGZAMINÓW:

w dniu 16.09.2014 r. ul. Bursaki 41 38-400 Krosno

KLASA B:

16:00 – egzamin pisemny

16:45 – egzamin biegowy – I grupa

17:30 – egzamin biegowy – II grupa

KLASA C:

17:00 – egzamin pisemny

18:15 – egzamin biegowy

CAŁY STAN:

19:15 – sprawy bieżące, ogłoszenie wyników

19:30 – zakończenie

Powodzenia!

Kategorie
Obsada 2014/15

Obsada 8 | 20/21.09.2014 r.

19.09.2014 r. (piątek)

Kl. młodz. – g. 16:00

Skołyszyn – Sobniów              Witkoś

Święcany – Dukla                    Tyrcha

Brzyska – Głowienka               Szczepanik D.


20.09.2014 r. (sobota)

Kl. „A” jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Dębowiec – Brzyska                  Kosiek, Szczepanik D.

Szebnie – Bieździedza               Dykas D., Kudłata

Kl. „B” jun. – g. 16:00

Błażkowa – Łubienko                 Dykas K.

Mrukowa – Odrzykoń                  Aleksander – Samoklęski

Kl. trampk. – g. 16:00

Nowy Żm. – Potok                        Kozioł

Osiek Jasiel. – Jasionka                 Kolbusz

Osobnica – Wojaszówka                Rak Krz.


21.09.2014 r. (niedziela)

Kl. Okręg. sen. – g. 16:30

Bieździedza – Haczów                    Kosiek, Aleksander, Węgrzyn W.

Kl. „A” sen.

Kombornia – Pielnia                        Dykas D., Kolbusz, Kozioł – g. 15:00

Rogi – Kopytowa                             Dykas K., Adamczyk, Majewski – g. 16:30

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Jasionka – Chorkówka                      Majewski, Adamczyk, Dykas K.

Jabłonica – Jabłonka                          Kolbusz, Kozioł, Dykas D. – g. 11:00

Brzyska – Święcany                           Aleksander, Węgrzyn W., Kosiek

Błażkowa – Osobnica Rak Krz., Szczepanik D., Piskosz

Mecz nie odbędzie się. Klub Sparta Osobnica wycofał drużynę seniorów z rozgrywek o mistrzostwo klasy „B”.

Hankówka – Łubienko                       Sokołowski, Dykas J., Szczepanik A.

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Wietrzno – Wrocanka                          Witkoś, Kudłata, Kardaś – g.11:00

Łubno Szlach. – Łęki Strzyż.               Tyrcha, Mocek, Kłosowski

Krempna – Niegłowice                         Dykas J., Sokołowski, Szczepanik A. – g. 16:30 Kotań

Kategorie
Obsada 2014/15

Obsada 7 | 13/14.09.2014 r.

12.09.2014 r. (piątek)

Kl. młodz. – g. 16:00

Sobniów – Jedlicze                    Kardaś


13.09.2014 r. (sobota)

Kl. „A” jun. i trampk. – g. 11:00 i 13:00

Bieździedza – Łężyny                Aleksander, Rak Krz.

Sobniów – Dębowiec                 Witkoś, Mocek

Brzyska – Kobylany                   Dykas J., Tyrcha

Kl. „B” jun. – g. 16:00

Nienaszów – Kopytowa               Sokołowski

Podk. Liga trampk. starsz. i młodsz. – g. 11:00 i 13:00

Czarni Jasło – Stal Mielec            Majewski, Podgórski, Szczepanik A. – ul. Śniadeckich

Podk. Liga młodz. starsz. i młodsz.– g. 16:00 i 17:30

AP Jasło – Karpaty                        Podgórski, Majewski – ul. Śniadeckich

Kl. Okręg. sen. – g. 16:00

Ropczyce – Czermin                      Kosiek, Dykas K., Kozioł


14.09.2014 r. (niedziela)

Kl. „A” sen. – g. 11:00

Zarzecze – Rogi                              Kolbusz, Kosiek, Kozioł – Dębowiec

Kl. „B” sen. – g. 13:00

Guzikówka – Jabłonica                   Dykas J., Adamczyk, Dykas K. – g. 14:00 ul. Bursaki

Chorkówka – Domaradz                  Adamczyk, Dykas K., Dykas J. – g. 11:00

Osobnica – Niepla                            Witkoś, Szczepanik D., Szczepanik A.

Nowy Glinik – Brzyska                    Aleksander, Majewski, Mocek

Kl. „C” sen. – g. 13:00

Iwla – Wietrzno                                 Podgórski, Rak Krz., Kardaś

Szebnie – Krempna                            Tyrcha, Sokołowski, Piskosz

Kategorie
Wszystko o sędziowaniu

Marcin Borski tłumaczy: O co chodzi z tym bramkarzem?

Marcin Borski