Informujemy sędziów o nowym systemie Extranet.

Nowa strona logowania jest dostępna pod linkiem: PZPN24 EXTRANET i od nowego sezonu 2017/2018 obowiązuje sędziów wszystkich klas rozgrywkowych. Rejestracji z jednakowymi danymi użytymi w poprzednim systemie należy dokonać przed rozpoczęciem rundy.

(Sędziowie od klasy okręgowej którzy już w poprzedniej rundzie częściowo wypełniali sprawozdania w nowym extranecie – nie dokonują nowej rejestracji).

Proces rejestracji sędziów na stronie PZPN24

Regulamin Rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych na sezon 2017/18

Regulamin Rozgrywek Młodzieżowych na sezon 2017/18

Wprowadzenie dodatkowej możliwości wymiany zawodnika to bardzo dobra propozycja Komisji, która opracowywała Regulamin. Tym samym przenosimy na niższe ligi to co wprowadziliśmy także w III lidze, którą w najbliższym sezonie będziemy prowadzić – powiedział Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba – Trenerzy będą mieli większe pole manewru, a zawodnicy większą pewność, że pojadą na mecz, a nie tylko na wycieczkę – dodał Prezes Golba.

W Regulaminie IV ligi i niższych klas rozgrywkowych znalazły się również zapisy dotyczące przedstawienia przy przedsezonowym uprawnianiu zawodników deklaracji gry amatora.

Wprowadzenie deklaracji gry amatora sprawi, że będzie mniej problemów przy ustalaniu przynależności klubowej zawodnika. Niekiedy zdarzało się tak, że klub rejestrował zawodnika podczas gdy sam zawodnik był zainteresowany grą w innej drużynie.  Teraz przedstawiciele klubów przy rejestracji będą zmuszeni przedstawić deklaracje gry amatora z podpisem zawodnika, a w przypadku graczy niepełnoletnich, także ich opiekunów – wyjaśnia Kamil Hajduk, Przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Nowością jest także wprowadzenie ryczałtu na poczet kar za żółte kartki, który zastąpi dotychczasowy obowiązek uiszczania opłat przed kolejnymi meczami, jeśli zawodnik został ukarany kolejno 3, 6, 9 13 żółtą kartką.

W Regulaminie dotyczącym Pucharu Polski znalazł się zapis, o tym, że organ prowadzący rozgrywki może zdecydować, że w razie nie wyłonienia zwycięzcy po 90 minutach odbędzie się od razu seria rzutów karnych. Może także pozostawić bez zmian rozgrywanie dodatkowych 2 x 15 minut, a później ewentualnie rzutów karnych.

źródło: podkarpackizpn.pl

Uprzejmie informujemy, że start rozgrywek seniorów w sezonie 2017/2018 nastąpi w dniach 12/13 sierpnia 2017 roku, o dokładnych terminarzach, a w związku z tym o podziale na grupy w poszczególnych klasach poinformujemy w przyszłym tygodniu.

źródło: ozpnkrosno.pl

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Sędziego”, czasopisma Polskiego Związku Piłki Nożnej.

2-2017

Nr 2 (66) 2017

Zarząd Kolegium Sędziów informuje o wstępnym terminie przeprowadzenia egzaminów w Kolegium Sędziów Krosno.

Egzaminy dla wszystkich sędziów odbędą się najprawdopodobniej 07.09.2017 r.

Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.

źródło: kskrosno.pl

UEFA Referee Assistance Programme (2017:1)

Każdemu klipowi, który można odtwarzać wiele razy, towarzyszą rozważania (kwestie, które sędzia powinien brać pod uwagę przy ocenie zdarzenia – przycisk „Video Info”) oraz wzorcowe odpowiedzi Komisji Sędziowskiej UEFA.

PC: UEFA_2017_1_PC.zip (6,5 GB)

Zapraszam do pobierania i analizy. 🙂

Obsada 33

Koleżanki i Koledzy ze względu na liczne zmiany godzin rozgrywanych zawodów a co za tym idzie, również potrzebę dokonywania istotnych zmian w obsadzie sędziowskiej proszę o jej dogłębną analizę do piątkowych godzin wieczornych.


24.06.2017 r. (sobota)

Kl. „A” sen. – g. 16:30

LKS Czeluśnica – Wisłoka N. Żmigród                                         Kolbusz, Dykas, Szczepanik Daw.

LKS Lubatówka – Orzeł Lubla                                                        Kozioł, Rak, Bąk

Kl. „B” sen. – g. 11:00

Czardasz Osiek J. – Zorza 03 Łubienko                                       Kotulak, Faryniarz, Nitka

Jasiołka Szebnie – Koniczynka Krosno                                        Podgórski, Tyrcha, Urbanek M.

Victoria Dobieszyn – Hankówka-Brzyszczki                                Szczepanik Dar., Sokołowski, Dykas – Hankówka

Liwocz Brzyska – Wisłoka Niegłowice                                          Witkoś, Ostapiński, Szczepek